Ring oss på 0533-69 10 40

Om oss

1993 bestämde vi oss för att själva starta eget. Vi sa upp oss från våra trygga anställningar på Den Stora Byrån och startade Säffle Ekonomerna, en lite mindre och mycket personligare redovisningsbyrå. Idag är vi nio anställda och huserar i vår egen villa på Vallgatan.

Vi tycker att det är utvecklande, spännande och otroligt roligt att driva företag. Det vill vi att du också ska tycka. Därför tar vi gärna hand om din administration och hjälper dig med allt från skatterådgivning till affärsutveckling. Allt för att du ska kunna fokusera på det som är utvecklande, spännande och roligt i just ditt företag!

Sedan december 2013 finns vi även i Bengtsfors med vårt dotterbolag Bengtsfors Ekonomerna.

Varmt välkommen till oss!
Lasse och Stefan med personal

photo-1463663090918-4d8338918803

Personal

Du hittar oss på Vallgatan 25, Säffle.

Lasse Lindh

Lasse

Jobbar främst med bokslut, deklarationer, bolagsbildningar, årsredovisningar samt rådgivning i alla möjliga ärenden. Lasse är vår ”jordbruksexpert”.

lasse@saffleekonomerna.se
0533-69 10 44

Stefan Ohlson

Stefan

Jobbar främst med bokslut, deklarationer, bolagsbildningar, årsredovisningar samt rådgivning i alla möjliga ärenden. Stefan är vår handelsbolagsexpert.

stefan@saffleekonomerna.se
0533-69 10 46

Malin Bergqvist-Ohlson

malin

Jobbar främst med redovisning och administration.

malin@saffleekonomerna.se
0533-69 10 49

Susanne Frankert

Susanne klar

Jobbar främst med redovisning och administration.

susanne@saffleekonomerna.se
0533-69 10 42

Elisabeth Persson

elisabeth

Jobbar främst med redovisning och administration.

elisabeth@saffleekonomerna.se
0533-69 10 45

Maria Carlstedt

maria-carl

Jobbar med administration och redovisning samt bokslut och deklaration.

maria@saffleekonomerna.se
0533-69 10 41

Mia Söderquist

mia_soderquist

Jobbar med administration och redovisning samt bokslut och deklaration. Är bl.a certifierad redovisningskonsult inom stiftelse och kyrkobokföring.

mia@saffleekonomerna.se
0533-691043

Monica Pedersen

monika_p

Jobbar främst med redovisning och administration.

monika@saffleekonomerna.se
0533-69 10 48

Larisa Andersson

Larisa

Jobbar främst med redovisning och administration.

larisa@saffleekonomerna.se
0533-69 10 42

Logga in på SE Analys